Sıkma Kehribar Tesbih Kategorisi`nin Çok Satan Ürünleri
Özel Üretim Dev Boy Kapsül Kesim Osmanlı Kehribar Tesbih (T550)
4,799.00TL
Sistemli Usta İşçiliği Yeşil Renk Süzmesi Sıkma Kehribar Tesbih (T554)
699.00TL
Özel Üretim Dev Boy Basık Kesim Osmanlı Kehribar Tesbih (T549)
Stok 50+
4,799.00TL
Özel Tasarım Yoğun Siyah Zirkon Taşlı Oksitli Mermi Başlıklı Gümüş Tesbih (T286)
2,720.00TL
Oval Cut Zultanit Taşlı Gold Kaplama Bileklik (B68)
445.00TL
Özel Tasarım Siyah Zirkon Taşlı Osmanlı Motifli 925 Ayar Gümüş El İşi Tesbih (T277)
3,160.00TL
Oval Cut Zultanit Taşlı Antik Yüzük (Y343)
460.00TL
Brilliant Cut Zultanit Taşlı Rose Kaplama Klasik Set (ST21)
Stok 50+
650.00TL
Özel Tasarım Siyah Zirkon Taşlı Kalem İşçilikli Rose Kaplama Mermi Başlıklı Gümüş Tesbih (T283)
2,720.00TL
Oval Cut Zultanit Taşlı Rodyum Kaplama Klasik Küpe (KP133)
Stok 50+
250.00TL

Sıkma Kehribar Tesbih

" Kehribar taşının tozlarının birleştirilmesiyle oluşturulan sıkma kehribar tesbih, belirli bir zaman diliminden sonra renk değişimine uğraması ile ön plana çıkar ve bu durum hayli sık tercih edilmesinin en önemli nedenlerinden biridir. "

 

Sıralama:

Sistemli Usta İşçiliği Yeşil Renk Süzmesi Sıkma Kehribar Tesbih (T554)
699.00TL
Özel Üretim Dev Boy Kapsül Kesim Osmanlı Kehribar Tesbih (T550)
4,799.00TL
Özel Üretim Dev Boy Basık Kesim Osmanlı Kehribar Tesbih (T549)
Stok 50+
4,799.00TL

Sıkma Kehribar Tesbih Modelleri

Tesbih seven kişiler ve tesbih koleksiyonu yapan insanlar için tesbih modellerimizi internet adresimiz üzerinde hemen inceleyebilir kendiniz veya sevdikleriniz için güzel bir hediye alabilirsiniz. Tesbih modelleri almadan önce ilk olarak taş seçiminizi gerçekleştirmeniz gerekir. Daha sonra ise taş rengi ve püskülüne karar vermelisiniz.  Tesbih modelleri içerisinde tesbih koleksiyonerlerinin en gözde parçası arasında sıkma kehribar tesbih modelleri yer almaktadır. Ucuz tesbih arayan kişiler ise sıkma kehribar tesbih modellerine yönelmektedir.

Kehribar Tesbih Modelleri

Kehribar, bir taş çeşidi olarak yer almayıp 40 milyon yıl kadar önce ölen ağaçların fosilleşmiş reçinesi olarak yer almaktadır.  Kehribar taşı, yerin altından çıkarılan ve işlenmesi son derece zor olan özel bir tesbih tanesi olarak yer almaktadır. Gerçek kehribarın rengi turuncu ile altın sarısı arasında bilinmektedir. Gerçek osmanlı sıkma kehribar tesbih modelleri oldukça pahalı bir tesbih çeşidi olarak yer almaktadır. Kehribar tesbihin en bilinen modelleri arasında damla kehribar, ateş kehribar ve sıkma kehribar modelleri yer almaktadır. Damla kehribar modelleri Çam ağacı reçinesinin fosilleşmesiyle bir araya gelmesiyle oluştur.

Kehribar tozlarının sıkıştırılması ile sıkma kehribar yapılmaktadır. Şeffaf ve saydam bir yapıya sahip olan taşa ise ateş kehribar adı verilmektedir. Kehribar çok eski dönemlerde gelen fosilleşerek taşlaşan ağaç reçinelerinden elde edilmektedir. Geniş bir renk yelpazesi bulunan kehribar kıymetli bir taş olarak yer alıp şıklığı ve verdiği histen dolayı çokça tespih modellerinde kullanılmaktadır. Kehribar tespih modellerinden damla ve ateş kehribarlar biraz daha pahalı olarak yer alırken sıkma kehribarlar maliyet konusunda daha uygun ürünlerdir. Bunun sebebi özellikle damla kehribar modellerinin en doğal ve orijinal olmasıdır.

Erkek Tespih Çeşitleri

Tesbih kullanımı farklı amaçlara hizmet edebilmektedir. İbadet amaçlı kullanılırsa tesbih hem erkek hem de bayanlar için ortak bir amaca hizmet eder. Bununla beraber günlük hayatta bir aksesuar ve yaşam tarzı olarak ele alındığı zaman tesbih daha çok erkeklere hitap eden bir üründür. Erkek tesbihleri günlük hayat içersinde tarzı ifade etme amaçlı kullanılmaktadır. Kehribar, oltu, kuka, gümüş ya da başka maddeler kullanılarak yapılmış tespih modellerini işaret etmektedir. Erkek tesbih ile ifade edilirken bu tür ürünlerde zikir için kullanılan 99'luk tesbihler bulunmamaktadır.

Hediyelik Tesbih Modelleri

Hem dini hem de kültürel olarak toplumumuz içerisinde son derece geniş bir yeri bulunan tespih modelleri özellikle erkeklere alınabilecek hediyeler arasında bulunmaktadır. İster günlük hayatınızda isterseniz koleksiyonluk olsun tespih modelleri hediye etmek için araştırılan aksesuarlar arasındadır. Konu hediye olduğu zaman isimli tesbih çeşitleri en çok arananlar arasındadır. İsim, tanelere harf harf en iyi şekilde işlenmiş ya da püskülde harflerden oluşacak şekilde yer alabilmektedir. Tesbih çeşidi olarak orjinal sıkma kehribar gibi modeller en çok tercih edilen çeşitler arasındadır. Bunun sebebi hem popüler, değerli ve kaliteli olmalarından kaynaklanmaktadır. Hediye tespih modelleri konusunda sizde sitemizi inceleyebilir sevdiklerinizi mutlu edebilirsiniz.

Tesbih Fiyatları

Aksesuar sahibi olmak isteyen kişileri en fazla ilgilendiren konular arasında fiyat gelmektedir. Tesbih fiyatları bu anlamda insanlara sunmuş olduğu alternatifler sayesinde alım kolaylığı sunmaktadır. Tespih modellerinin çeşidi, kalitesi, modeli ve işçilik durumlarına göre sıkma kehribar fiyatları değişebilmektedir. Kalite, malzeme, el işi ve kampanya gibi farklı konular göz önüne alındığı zaman her kesimden kişiye hitap edebilecek olan tespih modelleri uygun fiyatlar ile sitemizden inceleyebilirsiniz.