Özel Koleksiyon Tesbihler Kategorisi`nin Çok Satan Ürünleri

Özel Koleksiyon Tesbihler

"En yetenekli ustaların ellerinden çıkan ve estetik tasarımıyla dikkat çeken koleksiyonluk olarak tasarlanmış kişiye özel tesbih modelleri, kaçırılmayacak indirimler ve ücretsiz kargo seçenekleri ile TespiHouse'da! "

 

 

Sıralama:

Seçtiğiniz kategoride ürün bulunmamaktadır.

Özel Koleksiyon Tesbih Modelleri

Koleksiyonluk tespih modelleri sizlere özel hazırlanmış ürünler olarak yer almaktadır. Bu modellerin taneleri ve imameleri ustalar aracılığı ile özen ve sanatla en iyi şekilde işlenmiştir. Koleksiyonluk tesbihler genel olarak 33 taneli olmakla birlikte zaman zaman 99 taneli olarakta satışa çıkarılmaktadır. Koleksiyonluk tesbih bilen kişilerden alınması gerekir.

Tespih Modelleri

Tekrarlanan işleri sayabilmek için kullanılan tesbih zamanla kullanım amacı değişmiş olan bir aksesuar olarak yer alsa bile eski çağlardan beri her daim kullanılan bir üründür. Her kullanan için tespih modelleri bir alışkanlık durumuna gelmeyi başarmıştır. Eski zamanlarda tesbih, bir güç gösterisi olarak yer alıyordu. Daha sonra ise tespih modelleri Brahman ve Budistler tarafından dini amaçlarla da kullanılmıştır. İslam'da ise ilk dönemlerde zikir için parmak sayılırken Halifeler zamanında ise tesbihler de kullanıldı. İslam ülkeleri üzerinde ve bizim ülkemizde Allah'ı zikretmek için kullanılan tesbihler genel olarak 33 ve katı şeklinde olmaktadır.

Yakın zamanda yaşadığımız coğrafyayı da ele aldığımız zaman tesbihin sayılan kullanım alanları ile beraber bir stres atma aracı ve aksesuar özelliği kazandığını da görebiliyoruz. Günümüzde artık insanlar tesbihi rahatlama aracı ve stil tamamlayıcısı olarak görmektedir. Osmanlı'da bir sanat olarak yer alan tesbih günümüzde de birçok özel tasarımla karşımıza çıkmaya devam etmektedir. Özel tasarım tesbih modelleri ve çeşitleri oldukça fazladır. Bu nedenle kullanmak veya koleksiyonuna eklemek isteyenler için adresimiz kişiye özel fırsatlar sunmaktadır.

Tespih Çeşitleri

Tesbihi özel kılan konuların arasında taneleri, rengi, ipi ve püskülü yer almaktadır. Tespih modelleri, üretim sırasında kullanılan tesbih tanelerinin madde ve cinsine göre sınıflandırılmaktadır. Dışarıda herhangi bir yerde kolay bir şekilde bulabileceğiniz ucuz fiyatlı tesbihler plastikten yapılmaktadır. Sitemiz üzerinde teşbih severler için üretilmiş olan orijinal, değerli ve özel tesbihleri bünyemizde tutmaya devam ediyor ve sizlerle buluşturuyoruz. Tespih modellerimiz hem hammaddesi hem de işçiliği ele alındığı zaman kalite ve orijinallikte en üst seviyeyi hedeflemektedir. Bu nedenle internet adresimiz üzerindeki tesbih çeşitleri kalite anlamında ucuz modellerle kıyaslanmamaktadır. En fazla bilinen tesbih modelleri arasında kehribar oltu, gümüş ve ağaç tesbihler bulunmaktadır.

Tespih modeleri yine aynı zamanda tanelerin kesim türlerine göre de kendi içlerinde ayrılmaktadır. Bu konuda sizde internet adresimiz üzerinden hemen tesbih modellerimizi inceleyebilir ve anında sipariş verebilirsiniz. Tesbih çeşitleri konusunda en değerli ve popüler olanlarına internet adresimiz üzerinden güvenle sahip olabilirsiniz.  Tesbih çeşitleri ve modelleri konusunda tarzınıza en uygun olanı almak için özel tasarım tesbih modelleri yapımında kullanılmış olan taşların özelliklerini bilmeniz sizler için büyük kolaylık sunabilmektedir.