Kuka Tesbih Kategorisi`nin Çok Satan Ürünleri
Oval Cut Zultanit Taşlı Rose Kaplama Klasik Yüzük (Y370)
140.00TL
Baguette Cut Zultanit Taşlı Gold Kaplama Klasik Yüzük (Y364)
Stok 99+
175.00TL
Oval Cut Zultanit Taşlı Gold Kaplama Bileklik (B68)
445.00TL
Brilliant Cut Zultanit Taşlı Rose Kaplama Klasik Set (ST21)
Stok 50+
650.00TL
Oval Cut Zultanit Taşlı Rodyum Kaplama Klasik Küpe (KP133)
Stok 50+
250.00TL
Oval Cut Zultanit Taşlı Rose Kaplama Otantik Bileklik (B63)
Stok 1+
435.00TL
Baguette Cut Zultanit Taşlı Gold Kaplama Klasik Set (ST014)
420.00TL
Brilliant Cut Zultanit Taşlı Rodyum Kaplama Klasik Set (ST35)
Stok 50+
655.00TL
Oval Cut Zultanit Taşlı Gold Kaplama Klasik Set (ST013)
Stok 1+
565.00TL
Oval Cut Zultanit Taşlı Gold Kaplama Klasik Yüzük (Y365)
140.00TL

Kuka Tesbih

" Tropikal bölgede yetişen palmiyelerin meyvesinden elde edilen kukanı işlenmesiyle ortaya çıkartılan kuka tesbih, hassas ve estetik yapısı ile tesbihseverler tarafından sık tercih edilen tesbih modelleri arasında yer alır. "

Sıralama:

Seçtiğiniz kategoride ürün bulunmamaktadır.

Kuka Tesbih Özellikleri ve Fiyatları

 Tesbihlerde kullanılmak üzere en çok tercih edilenler arasında olan kuka ile daha sağlam ve şık görünümlü tesbihlere sahip olabilmeniz mümkündür. Ancak bu durumda en çok yaşanan sorun kullanılan malzemenin gerçek olup olmadığıdır. Sektörde sadece kaliteli hizmet vermek isteyen firmaların yanı sıra daha büyük paralar kazanmak isteyen firmaların da bulunması sahte kuka ile yapılan tesbihlerin satılmasına sebep olmaktadır. En iyi ve en kaliteli tesbihlerin satın alınabilmesi için uzunca yıllardır hizmet veren firmaların tercih edilmesi bu nedenle önem arz edecektir. Yıllardır vermiş olduğumuz kaliteli hizmetler neticesinde firmamızdan alışveriş yapan müşterilerimizin kaliteli hizmet almasına ve gerçek malzemeden yapılan tesbihlerin verilmesiyle de müşteri memnuniyetini sağlamış olmanın gururunu yaşıyoruz.Kuka Tesbih Özellikleri

Palmiye ağacının meyvesinden elde edilen kuka daha çok Meksika, Orta Amerika, Karayipler ve Güney Amerika’da yetişmektedir. Buradan toplanan cevizler işlem görerek takı ve süs eşyalarında kullanıma hazır hale gelmektedir. Özellikle Osmanlı döneminde tesbihlerde kullanımına başlanan kuka o zamanlar oldukça pahalı bir maddeydi. Bu nedenle yapılan tesbihler genel olarak sırdan halktan ziyade daha üst tabakadan insanlardı. Özelliğinden dolayı zamanla renginde koyulaşmalar meydana gelmektedir. Bu özelliği ile de dikkat çeken kuka en çok tercih edilenler arasına girmeyi başarabilmiştir. Diğer ağaç teşbihleriyle kıyaslandığında ağacın gövdesinden değil meyvesinden yapılıyor olması kendi içinde farklı olmasına neden olmaktadır. Bu meyvenin en önemli özelliği mikropları kırabiliyor olmasıdır. Ülkemizin iklim şartları uygun olmadığından dolayı bu ağaç yetişmektedir. Bu meyvenin tesbih haline getirilebilmesi için öncelikle kurutulması gerekmektedir. Kurutulma işleminin tamamlanması ile birlikte tesbih yapımına geçilebilmektedir.

Kuka tesbih özellikleri bütün bu nedenlerden dolayı oldukça fazladır. Tesbih yapımına oldukça uygun bir malzeme olmasından dolayı geçmişten günümüze tercih edilmektedir. Temin edilmesi diğerlerine göre oldukça zor olan kuka ile yapılmış olan tesbihler bu nedenlerden dolayı diğerlerine göre biraz daha pahalı olmaktadır.

Bekledikçe renk değiştiren ve kararmış kuka tesbih bu renk değişiminden daha çok kullanıldığı ve üzerinde birçok insanın emeği olduğu anlaşılabilmektedir.             Osmanlı döneminde olduğu gibi günümüzde de babadan oğula miras bırakılan bu değerli tesbihler özellikle tesbih severlerin koleksiyonlarına katmak isteyecekleri tarzda olmaktadır.

Tesbih kullanıcılarının çokça tercih etmiş olduğu kuka tesbih özellikle koleksiyon yapmak isteyenlerin tercih ettiği tesbihlerdendir. Sürekli olarak günlük kullanılamayacak kadar kaliteli olan bu tesbih alınarak koleksiyonlarda değerlendirilmektedir. Aynı zamanda kaygan ve hafif olmasından dolayı tesbih yapımında kullanılması sağlanmaktadır. Bununla birlikte oldukça sağlam olması nedeniyle uzun yıllarca kullanıma imkan sağlamaktadır.

İnsanlar sevdiklerine hediye almak istediklerinde hem kaliteli olmalarını hem de yıllarca kullanılmasını isterler. Bu gibi nedenlerden dolayı özellikle erkeklere hediye edilmek üzere sürekli olarak alınan kuka tesbihler tercih edilmektedir.

Kullanılan malzemenin kalitesi, ustanın işleyeceği el emeği gibi etmenlerden dolayı kuka tesbih fiyatları değişiklik göstermektedir. Tesbihlerin genel olarak el emeği ile üretildiği düşünülecek olursa ustalarının da buna göre tecrübeli ve alanında uzman kişiler olması beklenmektedir. Anca bu şekilde kullanılan kaliteli malzemelerin daha sağlıklı işlenmesi beklenecektir. Aksi taktirde bu değerli malzemelerin israf edilmesi kaçınılmaz olacaktır. Doğada az bulunan ve bin bir zorluk ile temin edilebilen bu malzemelerin usta ellerde işlenmesi hem satıcı hem de alıcı tarafından daha sağlıklı olacaktır. Takı ve aksesuarlarda kullanılabildiği gibi birçok süs eşyasında da sıkça kuka kullanılmaktadır.