Jade Kategorisi`nin Çok Satan Ürünleri

Jade

" Eski Çin uygarlıklarının asırlar boyu mücevher yapımında kullandığı yeşim taşının günümüzde usta ellerde işlenmesiyle ortaya çıkan ve sert yapısı ile dikkat çeken yeşim taşı kolye ve birbirinden estetik kadın kolye modelleri, uygun fiyat seçenekleriyle TespiHouse'da! "

 

Sıralama:

Seçtiğiniz kategoride ürün bulunmamaktadır.

Yeşim Taşı Kolye Modelleri

Efsaneler konu olan bu taş Uzak Doğu kültüründe Buda heykellerinin yapımında da çok kullanılır. Bunlar artık değer biçilmez eserlerdir. Yeşim taşı fiyatı gerçekten pahalıdır. Ayrıca bu taşın insana kendini güçsüz ve zayıf hissettiği zamanlarda huzur ve güven verdiğine inanılır. Doğanın dengeleyici ve iyileştirici renklerinden olan yeşilin bunda payı büyüktür. Hatta üzerinde yeşim taşından mücevher taşıyan konuşmacıların daha bir dikkatle dinlendiği bile görülmüştür. Yeşim taşı kolye ucu bu yüzden mücevher üretiminde yaygındır. Bu albenili taş aynı zamanda mutluluk taşı olarak da bilinir.

Zümrüt Taş Hakkında

Doğanın kendi halinde yarattığı en nadide taşlardan biri olan yeşim hakkında geçen yıl açıklanan bir olay bu taşın değeri hakkında fikir verebilir. Geçen sene şimdiki adı Myanmar olan eski Burma’da dünyanın en büyük yeşim taşı madenciler tarafından bulundu. Taş 4 metre yükseklikte ve 6 metre uzunlukta olan bir blok şeklindeydi. Ağırlığı 200 tondu. Çıkarıldıktan sonra mücevher yapımında kullanılması amacıyla Çin’e gönderildi. Volkanik sıkıştırmalar sonucu doğada kendiliğinden oluşan bu taşa değer biçilemedi, kalitesi de gayet iyiydi. Dünya üzerinde bir karat yeşil zümrüdün 20 bin dolardan fazla olduğu düşünüldüğünde bu hesabı yapabilmek kolay değildir. Yeşil zümrüt diye ayırıyoruz, çünkü dünyada 150 elmasta bir gibi çok nadir oranda bulunan ve Bixbite olarak geçen kırmızı zümrüt gibi değerli bir taş daha var. Kırmızı zümrüdün altından bin kat daha değerli kabul ediliyor.

Yeşim taşı nerede satılır diye sorulduğu zaman ise mücevher toptancıları ya da kıymetli taş borsası gibi özel yerler akla geliyor. Fakat daha önemlisi bu taşın nerede ve neden çıkarıldığıdır, çünkü dünya üzerinde onun da kaynağı tükenmektedir.