Colormatic Kategorisi`nin Çok Satan Ürünleri

Colormatic

" Gelen ışğa göre renk değiştiren kolormatik camların usta ellerde işlenmesiyle ortaya çıkan kolormatik yüzük modelleri, dikkat çeken tasarımıyla son dönemde hayli sık tercih edilen yüzük modellerinden biri haline gelmiştir. "

 

 

Sıralama:

Seçtiğiniz kategoride ürün bulunmamaktadır.

Kolormatik Taşı Yüzük Modelleri

Bu özelliği şimdi takı sektörünün bir unsuru olarak da görüyoruz. Yani örneğin bir kolormatik yüzük takıyorsanız parmağınızda ışığın gelişine göre yaşanan bir parlaklığı günün değişik saatlerinde görebilirsiniz. İlginç bir ayrıntı, kıyafeti tamamlayan değişik bir aksesuar, gençlerin kullanmayı sevdiği bir takı modelidir.

Fakat şüphesiz ki takı dünyasında en çok sevilen modellerden biri ünlü mavi taşlı yüzük çeşitleridir. Özellikle kız çocuklarına çok yakışan bu yüzükler öncelikle nazardan koruma amacını taşır. Bu yüzden mavi renkli nazar boncukları yüzyıllardır her kültürde var. Mavi rengin kem gözleri engellediği inancının temeli M.Ö. 3300 yıllarının Mezopotamya’sına kadar iniyor. Göğün rengi olan maviye duyulan hayranlık ve bunun nazar boncuklarına iyi dileklerle yansıması Göktürklerin inancında da var.

En Güzel Modeller Sizlerle

Renkli taşlı yüzük modelleri her zaman sevilen aksesuarlar arasında yer almışlardır. Dünyanın en pahalı yüzüğünden her yerde satılan imitasyon yüzük modellerine kadar hayatımızdalar. Genç yaşlı herkes takmayı seviyor. Erkekler daha çok şövalye yüzük tipine yönelirken kadınlar kıyafetlerine uyan her çeşidi seviyorlar.

Fakat bu çeşitler içinde safir taşlı yüzük modelleri ayrı bir yer tutar. Çünkü safir dünyanın en değerli taşları arasındadır ve adı nedense hep pırlanta ile birlikte anılır. Genellikle mavi tonlarda olan safir sert ve ısıya çok dayanıklıdır.

Her Beğeniye Uygun Taşlarla Takılarınızı Süsleyin

Bu taşı gökyakut olarak da duymuş olabilirsiniz, zaten kırmızı renkli olanlara yakut denmektedir. İsmi ne olursa olsun bu taş her zaman verilen değeri gösterir, zarafeti ve soyluluğu temsil eder. Dünyada en çok Hindistan’da çıktığı bilinmektedir.

Safirin anlamı her zaman sadakattir. Yani sevdiğinize safir bir kolye alırsanız ona tutmanız gereken bir söz vermiş oluyorsunuz. Pırlanta ile desteklenmiş safir yüzüklerin anlamı ise çok daha derin oluyor. Sonuçta nasıl bir takı seçerseniz seçin, hep iyi günlerde kullanın.