Calsedon Kategorisi`nin Çok Satan Ürünleri

Calsedon

" Çağlar öncesinde süs eşyalarının yapımında kullanılan ve bu özelliğini günümüze kadar sürdüren kalsedon taşının marifetli ellerde işlenmesiyle ortaya çıkan kalsedon taşı yüzük, dikkat çeken estetik tasarımı ve kaçırılmayacak indirimler ile TespiHouse'da! " 

 

Sıralama:

Seçtiğiniz kategoride ürün bulunmamaktadır.

Kalsedon Taşı Yüzük Modelleri

. Kalsedon taşı kuvars grubundan, kum ağırlıklı, mavi renkte, mumsu görünümü olan bir taştır. Geçmişi Hititlere kadar uzanan bu taşın aynı zamanda şifalı olduğuna inanılırdı. Örneğin uyku sorunlarına iyi geldiği, kişiyi ferahlatıp rahatlattığı düşünülürdü.

Bugün de Eskişehir yöresinde çıkıyor. Çıkma duruma göre akik, oniks, krizopras gibi isimler alıyor ve renkleri de pembe, mor, mavi gibi tonlarda oluyor.

Hediyelik Ürünler

Herkesin ilgilenmekten hoşlandığı hediyelik eşya ve takı sektöründe kullanılan bu taş örneğin kalsedon taşı kolye olarak boyunları süslediğinde nazara karşı koruma sağlıyor. Negatif duyguları yok ediyor. Ya da kalsedon taşı yüzük her zaman olduğu gibi başarı ve gücü temsilen parmaklara takılıyor. Roma İmparatorları herhalde özellikle takmışlardır.

Bu taş opal taşının suyu alınmış hali diye de bilinir, bu yüzden en çok opal ile karıştırılır. İkisinin de mavi olması ayırt etmeyi zorlaştırır. Fakat kalsedon bazen sarı, kahverengi, beyaz gibi renklerde de görülebilir. Doğal taşlar deyince akla gelen kristalize yapı kalsedon da pek yoktur, yarı şeffaf, hatta donuk bir görüntüsü vardır. Elma yeşili renginde olanlar kriopras grubundandır.

Tespih Çeşitleri

Ve tabii ki en çok kullanım alanlarından birisi de tespihlerdir. Kalsedon taşı tespih her zaman güzel ve zarif görünür, kullanmayı seven erkekler için her zaman çok uygun bir hediyedir. Günümüzde eski ustaların yetiştirmesi öğrencilerin elinde ilerleyen tesbih sanatı ve üretimi kalsedon taşını hammadde olarak çokça kullanır.

Elde çekilen teşbihlerin zaman zaman temizlenmesi de gerekebilir. Kalsedon taşından yapılmış tesbihlerin temizliği için sirkeli suda beş dakika kadar tutulması ve sonra da hemen kurulanması tavsiye edilmektedir. Takı olarak yapılan çeşitlerin ise tesbihler kadar temizlenmesine gerek yoktur.

Sevdiklerinizin özel günlerinde onlara hediye olarak seçilebilecek değerde bir taştır Kalsedon. Yüzyıllardır kolye, küpe, yüzük olarak kadınların boyunlarını, kulaklarını ve ellerini süslediler.