Asil Zerafet Kategorisi`nin Çok Satan Ürünleri

Asil Zerafet

" Yüksek enerjisiyle dikkat çeken topaz taşının usta ellerde işlenmesiyle oluşan topaz takı modelleri, ücretsiz kargo seçenekleri ve kaçırılmayacak indirimler ile TespiHouse'da! "

 

 

Sıralama:

Seçtiğiniz kategoride ürün bulunmamaktadır.

Topaz Taşlı Takı Modelleri

Eski zamanlardan beri kudretli olan bu takılar birçok kişinin ihtiyacı olan aksesuarda şıklığı sağlarken yüksek enerjileriyle de kişinin hayatını olumlu yönde etkiliyor. Bu taşı isterseniz ziynet eşyalarında isterseniz tesbih gibi ürünlerde kullanabilirsiniz. Her biri size özel olacak olan topaz taşlı takılar, topaz taşlı erkek yüzük çeşitleriyle erkek arkadaşınız, eşiniz ya da babanız için de ideal birer hediyelik olacaktır.

Ruhsal güçleri arttırdığına inanılan topaz taşı sayesinde birçok kişi enerjisinin yükseldiğini ve olumsuz olan kişilerden uzaklaşarak dünyanın enerjisini daha iyi üzerlerine çektiğini ifade etmiştir. Topaz taşlı birçok takı çeşidi özellikle yaz aylarında sizi daha enerjik ve canlı gösterecektir.

Topaz Hakkında Merak Edilen Bazı Bilgiler

Eskiden veba ve göz hastalığı olanların kullandığı bu değerli taş, günümüzde topaz taşı kolye şeklinde çok bulunur. Gümüşçülerde de takı mağazalarında da bu çeşidin bulunması mümkün olmaktadır. Brezilya yakutu adı verilen kırmızı topaz ve Sibirya’da beyazlaşan beyaz topaz gibi birçok farklı topaz çeşidi bulunuyor. Bu çeşitlerin hangisini tercih edecekseniz, etkisini yine ayni biçimde hissedebilirsiniz. Topaz hakkında birçok bilgi var. Bunlardan bazılarını şu şekilde özetlemek mümkündür;

-     Saydam topaz ruhsal gelişim sağlar,

-     Zeka ve yeteneklerin gelişmesine yardımcı olur,

-     Kötülüklerden korunmayı sağlar,

-     Enerji verdiği ifade edilir.

Topaz hakkında merak edilen birçok bilgi arasında yer alan çocuklar için de kullanılıp kullanılmadığıdır. Bu durum özellikle nazara inanan aileler için önemlidir. Çünkü kötü enerjileri uzak tutan bu taşı çocuklarınıza güvenle takabilirsiniz.

Göz ve Zihin Çakralarınızı Açar

Topaz taşı yüzük ya da kolye taktığınızda çakralarınızın açıldığını hissedebilirsiniz. Bunun etkisini en iyi şekilde hissetmek için takınızı sürekli yanınızda taşımanız yani takmanız gerekecektir. Genelde mavi rengi tercih edilen bu değerli taş, göz ve zihinsel çakralarınızı açarak enerjinizi temizler. Bolluk ve bereket getiren mavi topaz, açık mavi rengindedir.

Mitolojide topazdan yapılan takılar takan kişilere büyünün işlemediği ifade edilmiştir. Astım gibi hastalıklar kolye takıldığında hafiflemektedir. Pek çok ülkede nişan yüzüğü olarak tercih edilen mavi ve sarı topaz ile kan dolaşımı sorunlarının giderildiği de ifade edilmiştir.