Ağaç Tesbih Kategorisi`nin Çok Satan Ürünleri
Oval Cut Zultanit Taşlı Rose Kaplama Klasik Yüzük (Y370)
140.00TL
Baguette Cut Zultanit Taşlı Gold Kaplama Klasik Yüzük (Y364)
Stok 99+
175.00TL
Oval Cut Zultanit Taşlı Gold Kaplama Bileklik (B68)
445.00TL
Brilliant Cut Zultanit Taşlı Rose Kaplama Klasik Set (ST21)
Stok 50+
650.00TL
Oval Cut Zultanit Taşlı Rodyum Kaplama Klasik Küpe (KP133)
Stok 50+
250.00TL
Oval Cut Zultanit Taşlı Rose Kaplama Otantik Bileklik (B63)
Stok 1+
435.00TL
Baguette Cut Zultanit Taşlı Gold Kaplama Klasik Set (ST014)
420.00TL
Brilliant Cut Zultanit Taşlı Rodyum Kaplama Klasik Set (ST35)
Stok 50+
655.00TL
Oval Cut Zultanit Taşlı Gold Kaplama Klasik Set (ST013)
Stok 1+
565.00TL
Oval Cut Zultanit Taşlı Gold Kaplama Klasik Yüzük (Y365)
140.00TL

Ağaç Tesbih

" Abanoz, kuka ve öd ağacı başta olmak üzre birçok farklı ağaç türünün gövde bölgesi kullanılarak tasarlanan ağaç tesbih modelleri, özellikle dikkat çekici tesbih arayışı içerisinde olan bireyler için kaçırılmayacak tesbih modelleri arasında yer alır. "

Sıralama:

Seçtiğiniz kategoride ürün bulunmamaktadır.

Ağaç Tesbih Modelleri ve Fiyatları?

Erkeklerin yoğun olarak kullanmış oldukları tesbihler günümüzde birçok modeli ile göz doldurmaktadır. Yüzlerce model arasında el emeği ile yapılan ağaç tesbih çeşitleri için birçok ağaç türü kullanılmaktadır. Abanoz, kuka, gül, öd, pelesenk ve tarçın ağacı gibi birçok ağaçtan tesbih modelleri yapılabilmektedir. Genel olarak el emeği ile yapılan bu tesbihler, tesbih hayranları tarafından daha çok tercih edilmektedir.

Ağaç Tesbihler Nasıl Yapılır?

Öncelikli olarak tesbihin yapılacağı ağaç gövdesinin seçilmesi gerekmektedir. Uygun ağaç gövdesi seçildikten sonra yapılacak iş tam el ile hem tesbihin imamesinin hem de boncuklarının uluşturulması gerekmektedir. Seçilen ağaç gövdesi öncelikle uygun boyutlarda kesilmekle işe başlanır. Bu ağaç parçası tezgah üzerinde sürekli dönen mekanizmaya sıkıştırılarak şekil verilmeye başlanır. Uygun boyutlara gelene kadar yontulan ağaç daha sonra köşeleri yuvarlanarak boncuk haline gelmesi sağlanmaktadır. Genelde tesbihler 33 adet boncuktan oluşmaktadır. 33 adet bu şekilde hazırlandıktan sonra yine uygun boyutlarda kesilmiş olan ağaç tezgaha alınarak ustanın istediği şekilde verilmektedir. Tesbih ustaları kendi istemiş oldukları modelleri imamelere verebilirler. Genel olarak verilen bu şekiller ustaların imzaları gibidir. Bütün işlemler bittikten sonra vernik veya diğer parlatıcı malzemeler kullanılarak tesbihin parlaması ve daha uzun süre dayanması sağlanmaktadır.

Yapılmış olan ağacın özelliklerini tam olarak yansıtacak olan tesbih modellerinden kokulu ağaç tesbih en çok tercih edilen tesbih modellerindendir. Tesbihin çektikçe kokusunun daha çok ortaya çıkıyor olması sürekli olarak tesbih çekenlerin tercih etme sebeplerindendir.

Çok dayanıklı bir ağaç türü olan gül ağacı da tesbih yapımında kullanılmaktadır. Sağlam ve kaliteli olmasından dolayı tercih ediliyor olmasından dolayı gül ağacı tesbih fiyatları değişkenlik göstermektedir. Yapılan modele ve ustanın üzerinde harcadığı emeğe göre değişen fiyatlarına rağmen gül ağacından yapılan tesbihler daha çok tercih edilmektedir.

Kadınların birçok takı ve aksesuarı olmasından dolayı tercih etmeleri gerek çeşit oldukça fazladır. Günümüzde erkekler de bu takı ve aksesuarları kullanıyor olsa da geçmişten gelen alışkanlıktan olsa gerek erkeklerin en çok tercih ettiği aksesuarların başında tesbihler gelmektedir. Sürekli olarak çekilmesinin dışında gayet kaliteli ve farklı modellerinin yapılmasından dolayı koleksiyon yapmak amacıyla da satın alınmaktadır. Sektörün bu kadar gelişmiş olmasından dolayı yapılan tesbih çeşitleri ve kaliteleri oldukça farklılık göstermektedir. Çok fazla talep olmasından dolayı da eskiye nazaran yapılan tesbihlerde kalitenin oldukça artmasına sebep olmuştur. Tesbih ustaları hem sanatlarını konuşturduğu hem de diğer tesbihlere nazaran tercih edilmelerine sebep olmaktadır.

Uzun yıllardır yapmış olduğumuz kaliteli işler neticesinde sektörde ilk sıralarda yer almaktayız. Özellikle kaliteli ve farklı tesbih modellerimiz ile ister gündelik kullanım için isterseniz de koleksiyonunuza dahil edebileceksiniz. Piyasada bulabileceğiniz kalitesiz tesbihlere nazaran daha kaliteli ve ömürlük tesbihlere sahip olabileceksiniz. Müşteri memnuniyetini amaç edinmiş olan firmamızdan alacağınız tesbihlerle daha iyi bir tarza sahip olabilirsiniz. İster kendiniz kullanmak için isteseniz de arkadaşlarınıza hediye etmek için yüzlerce çeşitten istediğinizi seçebilirsiniz. Sektörde oldukça farklılık gösteren ağaç tesbih fiyatları bütçenize göre bulabilirsiniz. Kalitesine, kullanılan ağacın türüne ve modeline göre farklılık göstermekle birlikte en uygun fiyatlı ağaç tesbihleri adresimizden satın alabilirsiniz. Bu şekilde hem daha tarz sahibi hem de farklı olabilmeniz mümkün. Alacağınız ağaç tesbihlerle eski Türk geleneklerini de bu şekilde yaşatmaya devam edebileceksiniz. Sonuçta erkeklerin eskiden günümüze kadar en çok tercih ettikleri aksesuarlardan birisi teşbihlerdir.