1000 Ayar Kazaziye Tesbih Kategorisi`nin Çok Satan Ürünleri
Oval Cut Zultanit Taşlı Yüzük (Y337)
570.00TL
Üçgen Figürlü Geometrik Kombin (KM13)
1,600.00TL
Oval Cut Zultanit Taşlı Rose Kaplama Sade Suyolu (SY009)
Stok 1+
925.00TL
Kıskaç Figürlü Taşsız Yüzük (Y689)
580.00TL
Oval Cut Zultanit Taşlı Gold Kaplama Klasik Suyolu (SY008)
Stok 1+
710.00TL
Engebe Motifli Mat Yüzük (Y677)
Stok 1+
670.00TL
Oval Cut Zultanit Taşlı Rose Kaplama Modern Suyolu (SY007)
Stok 1+
795.00TL
Baguette Cut Zultanit Taşlı Gold Kaplama Klasik Suyolu (SY006)
930.00TL
Oval Cut Zultanit Taşlı Rodyum Kaplama Modern Suyolu (SY005)
1,020.00TL
Pear Cut Zultanit Taşlı Rose Kaplama Modern Suyolu (SY17)
Stok 50+
1,145.00TL

1000 Ayar Kazaziye Tesbih

Gümüş malzemeden üretilen ve parlaklığıyla deyim yerindeyse tüm dikkatleri üzerine çeken 100 ayar kazaziye tesbih, uygun fiyat ve ücretsiz kargo seçenekleriyle TespiHouse'da !

Sıralama:

Seçtiğiniz kategoride ürün bulunmamaktadır.

Kazaziye Kehribar Tesbih ve Fiyatları      

Kazaziye tamamen el işçiliğiyle yapılan oldukça zor bir sanattır. Trabzon bölgesinde daha çok kullanılan bu yöntem ile daha güzel  görüntü elde edilmektedir. Aynı zamanda Trabzon’da doğmuş olan Osmanlı padişahı Kanuni Sultan Süleyman da bu sanatın en önemli icracılarındandır. Takı ve mücevherat konusunda oldukça fazla çalışması olan padişah döneminde birçok takı için kazaziye sanatını kullanmıştır.

İnsanlar uzunca süreler daha şık takılar oluşturabilmek için çalışmışlardır. Tesbihlerin kazaz tesbih püskülü yapılması için de bu sanat çokça kullanılmıştır. Tesbihlerde genel olarak püsküllerde kullanılan bu sanat küçük ve ince tellerin özel örgü teknikleri ile örülmesi ile yapılmaktadır. 1000 ayar Kazaziye tesbih ile daha şık ve kaliteli tesbihlere siz de sahip olabilirsiniz.

Yıllardır vermiş olduğumuz kaliteli hizmetler neticesinde kazandığımız tecrübeleri yapmış olduğumuz ürünlere de aktarıyoruz. Bu şekilde daha kaliteli ve satıştan sonra müşteri memnuniyetini sağlayabiliyoruz. Ustalarımızın yıllar içerisinde kazanmış oldukları tecrübe ve kendi alanlarında edinmiş oldukları uzmanlık ile yapılacak bütün tesbih modellerinin daha kaliteli olması sağlanmaktadır. Bu şekilde satın alacağınız tesbihlerin uzunca yılları kullanılabilmesine olanak sağlanmaktadır. hediyelik olarak da kullanacağınız bu tesbihler sevdiklerinize layık olabilmesi için üzerlerinde oldukça emek verilmektedir.

Kehribar Tesbih Nasıl Yapılır?

Ölmüş olan ağaç reçinelerinin toprak altında milyonlarca yıl boyunca fosilleşmesi ile oluşan kehribarlardan en kaliteli olanları Kuzey Avrupa’nın Baltık sahillerinden çıkartılmaktadır. Sanıldığının aksine kehribarın başkenti ülkemiz değil Polonya olarak anılmaktadır.  Kehribarın toprak altından çıkartılması için uzun uğraşlar verilmektedir. Basınçlı su ile yüzlerce metre yerin altından uzun uğraşlar sonucunda çıkartılan kehribar çıkartılması işlemi bittikten sonra işlenerek takılarda kullanılmak üzere hazırlanırlar. Ülkemizin belirli bölgelerinden az miktarda da olsa çıkartılabilen kehribarlar özellikle Osmanlı döneminden bugüne kadar süs eşyalarında olduğu gibi tesbihlerde de sıkça kullanılmışlardır. Kehribar kazaz tesbih diğer tesbihlere oranla kullanımı açısından oldukça zengin bir dönem yaşamaktadır. Özellikle günümüzde tesbih kullanımının oldukça artmış olmasından dolayı birbirinden farklı yüzlerce model tesbih üretilmektedir. Tesbihlerde kullanılan en önemli malzemelerden birisi olan kehribar hem şıklığı hem de faydalı özellikleri ile tercih edilmektedir.

Kazaziye tesbih ucu ile birlikte üretilen kehribar tesbihler daha çok tercih edilmektedir. Günlük kullanımdan ziyade koleksiyon yapılmak üzere satın alınan bu tesbihler diğerlerine nazaran fiyat olarak biraz daha fazla olmaktadır. Tabii ki bunda kullanılan malzemenin kalitesi ve işçilik de önem arz etmektedir.

Erkek arkadaşlarınıza ya da aile bireylerinize hediye almak için çok düşünmenize gerek yok. Adresimize ziyaret ederek yüzlerce tesbih modelinden en uygun olanını tercih edebilirsiniz. Uzunca zamandır bu sektörün içinde olduğumuzdan dolayı her tarza ve zevke uygun tesbih üretimi uzman personel kadromuz ve profesyonel ustalarımız aracılığı ile üretilmektedir. Kullanılan malzemelerin kalitelerine ayrıca dikkat ediyor olmanız ömürlük kullanılabilecek tesbihlerin üretimine katkı sağlamış oluyor. Bu şekilde aldığınız kişide bir anı olmasını istediğiniz hediyenin uzun yıllarca kullanılabilmesini sağlamaktadır. Hediyenin dışında kendi kullanımınız için de adresimizden uygun tesbihleri bulabilirsiniz. İsterseniz doğal taşlı isteseniz de mücevherli modellerimizden sizlerin zevkine en uygun modelleri bulabilirsiniz.

1000 ayar Kazaziye tesbih fiyatları genel olarak kullanılan malzemenin kalitesine göre değişmektedir. Kazaziyeler gümüş ya da altın olarak yapılabildiğinden dolayı fiyatlar değişkendir. Değerli malzemelerin kullanıldığı bu tesbihlerin yapımı uzun ve emek isteyen bir süreçtir. Bu nedenle işinin uzmanı ustaların yapmış olduğu tesbihlerin satın alınması oldukça önemlidir.